Logo centra
 
Centrum pro zvířata v nouzi - při ZOO v Ústí nad Labem
 
 
Zpráva o pejskovi Jeffovi

Zdravím všechny človíčky a hafany, doufám, že si na mě ještě pamatujete. Jmenuji se Jeff, jsem kříženec jezevčíka, je mi asi sedm roků a k vám do útulku jsem se dostal v srpnu roku 2003. Už je to rok, přesněji 9.1.2004, co si pro mě přišla do útulku má nová panička. Byl jsem moc rád, protože v té době byla velká zima a mě všechno záblo i v boudičce. Vůbec jsem nevěděl, co se mnou bude, nejdříve jsem si myslel, že jdu jen na procházku, ale pak jsem jel dlouho vlakem až do východních Čech, kde má panička bydlí.I když se mi trochu stýskalo po všech v útulku, hlavně po Ťapíkovi, brzy jsem na to zapomněl, bylo toho tolik nového, co jsem poznával. V mém novém domově nikdo nevěděl, že přijedu, a navíc tam už bydleli dva kocouři, které jsem začal pořádně prohánět, takže jsem se asi moc dobře neuvedl. Ale panička mi vysvětlila, že pokud budu zlobit, půjdeme z domu, tak jsem raději sekal dobrotu a s kocoury se brzy skamarádil. Večer, po pořádné koupeli, jsem mohl dokonce i do postýlky, takže jsem se konečně pořádně ohřál. Jen jsem celou noc nespal, po tolika zážitcích za jeden den to ani nešlo. Taky jsem se bál, aby si to panička nerozmyslela a nezůstal jsem zase bez ní.

Teď uz vím, že by mě panička nedala za nic na světě, má mě moc ráda a já ji taky. Hodně spolu cestujeme, naučil jsem se jezdit v tašce, kterou mi panička koupila a dokonce umím vydržet i v košíčku na kole. Byl jsem se podívat v zimě na Šumavě a v létě jsem prozkoumával Hostýnské vrchy, bylo to fajn. Někdy mě ale panička nechá doma, to když jde někam, kam já nesmím, ale já se na ni nezlobím, trpělivě čekám a snažím se to zaspat.

 
Jeff
Jeff   Jeff

Moc se vždycky těším, až se vrátí, jdeme potom vždycky na procházku, to já rád. Mám tu i spoustu psích kamarádů a mám radost, když nějakého cestou potkáme a očicháváme společně. Taky hodně papám a už jsem něco přibral a je ze mě spokojený pejsek.

Dokonce jsem se už byl dvakrát ukázat paní Dobrovolné v útulku a hledal své staré kamarády, ale žádní už tam nebyli. Doufám, že se mají dobře a všechny je tímto zdravím. Chci ale hlavně poděkovat všem v útulku, jak se o mě starali a všem dětem, kteří se mnou chodili na procházky a přeji jim hodně úspěchu v jejich práci. A zároveň doufám, že všichni vaši svěřenci najdou domov podle svých představ.

Všichni dvounožáci honem do útulku, určitě si vyberete a uděláte nějakého pejsánka šťastným!

Váš Jeffik 
Kontakt do útulku: utulek(zavináč)utulek-ul.cz
Kontakt na správce stránek: webmaster(zavináč)utulek-ul.cz
14. 07. 2024
16:53